środa, 9 sierpnia 2017

Jak komentować w Disqus jako gość?

Ze swojej strony gorąco polecam rejestrację w Disqus - zajmuje tylko chwilę, a korzyści są spore. Głównie chodzi tu o powiadomienie o odpowiedzi na e-mail (ale nie o wszystkich z całej dyskusji, jak w Bloggerze po zaznaczeniu opcji powiadamiania, lecz tylko na własny komentarz - istnieje również możliwość subskrypcji całego wątku, ale to się robi osobno). Niemniej jednak są osoby, które nie mają na to ochoty, co należy w pełni uszanować :) Gdy montowałam Disqus u siebie na blogu, ogromnie bałam się tego, że część osób poucieka. Ale w Disqus można również pisać jako gość (podając jedynie dowolną nazwę i adres e-mail), bez rejestracji. Niestety ta funkcja jest schowana, więc być może nie każdy o tym wie. Jedynym warunkiem jest to, by administrator strony/bloga zezwolił gościom komentować (w ustawieniach) - ja zezwalam :)))Tak naprawdę problematyczny wydaje się być tylko pierwszy krok. Funkcja pisania jako gość jest bowiem schowana i łatwo jej nie zauważyć. Należy kliknąć w pole tekstowe pod "zarejestruj się w Disqus", mimo że... wcale nie chcemy się rejestrować


Gdy rozwinie się pole wpisywania danych do rejestracji, można po prostu zaznaczyć "wolę pisać jako gość".


Pola rejestracji się schowają, zamiast tego pojawią się pola: z nazwą (pod tą nazwą użytkownika wyświetli się komentarz, nie musi być unikalna) i adresem e-mail. Oba pola trzeba wypełnić. 


Gdy komentarz jest już wpisany, wysyłamy go :)


Komentarz jest już wysłany i czeka na zatwierdzenie moderatoraNiestety wydaje mi się, że nie da się wyłączyć moderacji komentarzy gości. Ogólnie moderację mam wyłączoną (więc komentarze od razu wskakują na bloga), zostawiłam ją jedynie dla komentarzy zawierających linki, z uwagi na denerwujące mnie reklamy. Szukałam w ustawieniach, żeby komentarze gości również od razu pojawiały się na blogu, ale chyba się nie da. Ale bez obaw, zaglądam do panelu Disqus codziennie (poza sytuacjami losowymi i wyjazdami, oczywiście), więc komentarz na pewno szybko się u mnie pojawi :)

Miłego komentowania :)

Dziękuję za odwiedziny! :)

Jeżeli podoba Ci się tutaj - polub mnie na Facebooku oraz Instagramie,
będzie mi bardzo miło, a Ty nie przegapisz żadnych nowości! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz