wtorek, 3 kwietnia 2018

Share Week 2018


Polecanie innych blogów jest... trudne! :) I wcale nie dlatego, że nie lubię polecać innych miejsc w sieci. Wprost przeciwnie - tyle jest wspaniałych, wartościowych i ciekawych blogów, że nie sposób polecić je wszystkie! Zawsze się stresuję, że o kimś zapomnę, albo będę musiała brutalnie wybierać. Kiedyś chciałam stworzyć wpis typu 10 blogów, które polecam. Ledwie udało mi się wybrać 30, a najchętniej byłoby to 50 i więcej :D No cóż :D

Niemniej jednak postanowiłam dołączyć do SHARE WEEK 2018 i polecić kilka miejsc w sieci. Bo jakkolwiek jest to trudne - uważam, że warto wspierać takie akcje.Karolina jest dla mnie najbardziej inspirującą blogerką ze wszystkich. Prowadzi pięknego bloga i piękne media społecznościowe. Do tego jej teksty są bardzo wartościowe i otwierają oczy na wiele kwestii. Karolina jest kobietą pełną mądrości, a przy tym bardzo delikatną, dyplomatyczną i ostrożną w słowach, nawet najbardziej kontrowersyjne tematy porusza w sposób bardzo wyważony. W wielu kwestiach mamy podobne poglądy, podobny charakter i podobny gust, więc w jej wyborach i publikacjach widzę sporo "siebie" samej, choć tej mądrości i dyplomacji mogę jej jedynie pozazdrościć z moim chlapiącym i nieostrożnym ozorem :D To dzięki Karolinie mój blog bardzo się rozwinął - mam nowy szablon, zwracam większą uwagę na SEO, tworzę lepsze teksty (niż kiedyś), a wiele wartości związanych z blogowaniem usystematyzowało mi się w głowie. Dodatkowo Karolina otworzyła mi oczy na wiele kwestii, o których nie miałam pojęcia. Bardzo, bardzo wiele jej zawdzięczam i jest dla mnie potężną dawką inspiracji i motywacji! 


Bogusia również tworzy bardzo wartościowe miejsce w sieci. Pisze zarówno o urodzie, jak i minimalizmie, więc nazwa bloga trafia w samo sedno ;) Znajdziecie u niej bardzo rzetelne opinie o kosmetykach, akcesoriach i urządzeniach, po które sięga - zawsze z odpowiedniej perspektywy czasu, dopiero wtedy, gdy jest na 100% pewna swojego zdania. Każdy wpis jest wieloaspektowy i wyczerpujący temat najlepiej, jak się da. Wpisy są naturalne, szczere, bez ściemy, bez upiększaczy, obróbek i sztucznego kreowania zawsze idealnej rzeczywistości - po prostu godne zaufania. Dodatkowo, Bogusia przykłada ogromną wagę do kontaktu z czytelnikami, więc zawsze można dopytać w komentarzu i z pewnością nie zostanie to bez odpowiedzi, nie uzyskacie też odpowiedzi na odwal. To jedyny blog poświęcony tematyce minimalizmu, zero waste, planowania budżetu i częściowo również zdrowego stylu życia, który czytam, ponieważ generalnie ta tematyka mnie nie pociąga. Nie lubię, gdy ktoś mi mówi, jak mam żyć, co mam robić i jak postępować - co jest dobre, a co złe, ile znaczy mieć "za dużo". Bogusia w swoich publikacjach nie ma ani krzty tonu moralizatorskiego. Nie poucza, nie krytykuje, nie wpędza w poczucie winy. Nie jest eko-freakiem, jakich wiele, wprost przeciwnie. Pokazuje, że można żyć w zgodzie ze sobą i środowiskiem, małymi kroczkami i stopniowo, nie przekraczając granic własnego komfortu. Nic na siłę. Jej wpisy czyta się z ogromną lekkością, bez zbędnego dystansu, jak u przyjaciółki na kawie i to jest ogromna wartość. Mam przyjemność znać Bogusię osobiście i jest to jedna z najbardziej wartościowych osób, jakie w życiu poznałam. Mimo, że różnimy się bardzo, oj bardzo - poglądami, stylem życia, wyborami - dogadujemy się świetnie. Bardzo mądra, rozsądna, tolerancyjna (i bardzo piękna) kobieta. Warto śledzić jej bloga i zarazić się pozytywnymi wartościami!


Blog Agaty jest poświęcony typowo tematyce urodowej. Jest młody (nieco ponad rok), a taki piękny! Zdjęcia zawsze przykuwają spojrzenie i stanowią ozdobę wpisu, teksty czyta się lekko i przyjemnie. Są przy tym odpowiednio wyczerpujące, nie "byle jakie" :) Agata jest osobą pełną pozytywnej energii, o czym przekonacie się, śledząc ją na Stories. Jeżeli szukacie powiewu świeżości na liście czytelniczej, inspiracji kogo by tu zaobserwować i miło spędzić czas, to zdecydowanie polecam dodać blog Hellojzy. Co ciekawe, najbardziej przyciągnęła mnie do siebie już długi czas temu dzięki interakcjom z czytelnikami. Agata zawsze odpowiada bardzo dokładnie i skrupulatnie na komentarze, zawsze z ogromną przyjemnością wracałam by sprawdzić, co mi odpisała. Bardzo pozytywna osoba tworząca bardzo pozytywne miejsce w sieci :) 


W akcji Share Week można niestety zgłosić tylko trzy blogi (i właśnie te trzy zostaną przeze mnie zgłoszone w formularzu), ale korzystając z okazji polecę jeszcze kilka tu we wpisie. Agata Smaruje, za niesamowite poczucie humoru, które wielokrotnie spowodowało u mnie głośny wybuch śmiechu (a zwykle jest to u mnie raczej subtelne uniesienie kącików ;)), 1001 Pasji, bo w sposób wyjątkowy analizuje działanie kosmetyków na swojej skórze, podziwiam ją za to, że jest w stanie tak szczegółowo i wieloaspektowo recenzować produkty! Cienistosc za to, że tworzy ręcznie malowane cuda na paznokciach. Odcienie Nude za to, że poleca wiele kosmetyków, które są dla mnie bardzo interesujące - naturalne i nie tylko :) Prawie wszystkie jej wpisy mnie przyciągają! Black Liner, którą śledzę już od lat, a w ostatnim czasie pojawia się u niej sporo azjatyckiej pielęgnacji. Przesympatyczną Pirelkę, która prowadzi bloga głównie urodowego, recenzując kosmetyki zwięźle i na temat :) Cosmetics my Addiction, z którą używamy tak podobnych produktów, że nawet nie wiem, jak długo już ją obserwuję! Ale bardzo długo bo zawsze znajdę coś dla siebie :D Kosmeologikę, bo nikomu nie ufam tak bardzo w zakresie analizy składów, jak jej - bez zbędnej paniki, ulegania modom i demonizowania wszystkiego, co nie powstało z rąk natury. Simply a woman, bo nie znam nikogo innego, kto miałby w sobie tyle siły, by mieć TYLE na głowie, a mimo to nadal blogować - już ósmy rok! :) Kinga jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą, a jej wpisy zawsze szczere i godne zaufania. No i oczywiście Kociamber w podróży bo ZAWSZE dowiem się u niej czegoś ciekawego z różnych zakątków świata :). 


Wszystkie informacje o tym, jak dołączyć do akcji (trwa do 8 kwietnia) znajdziesz TUTAJ
Dodam tylko, że w Share Week nie chodzi o polecanie najpopularniejszych blogów w sieci, tylko tych, które uważamy za najbardziej wartościowe - bez względu na wielkość :)

Dołączycie? A może już dokonaliście zgłoszeń? :)

Dziękuję za odwiedziny! :)

Jeżeli podoba Ci się tutaj - polub mnie na Facebooku oraz Instagramie,
będzie mi bardzo miło, a Ty nie przegapisz żadnych nowości! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz