piątek, 8 marca 2019

Kobieca siła | Blogerska akcja z okazji Dnia Kobiet


Z okazji Dnia Kobiet wraz z innymi blogerkami przygotowałyśmy dla Was wspólną akcję - każda z nas porusza dziś temat kobiecości na swoim blogu :). 

Gdy byłam mała, nieszczególnie zastanawiałam się nad tematami kobiecymi. Nie przeczytacie dziś u mnie zabawnych historii, jak to mała Basia podkradała mamie kapelusze, szpilki czy kosmetyki - zdarzyło się to parę razy, ale byłam wtedy już raczej nastolatką :). Mama malowała się tylko na większe okazje, na co dzień wcale, a na półce stało zaledwie kilka produktów. Zawsze stawiała na wygodę i praktyczność - ubioru (luźne, wygodne), obuwia (sportowe), ogólnego wizerunku :). Makijaż nie miał więc dla mnie większego znaczenia.

Dziś nadal nie rozpatruję kobiecości pod względem atrybutów urody - tak samo kobieca jest dla mnie kobieta we włosach długich i krótkich, szpilkach i obuwiu sportowym, z paznokciami pomalowanymi czy "golasami", z makijażem czy bez, nosząca rozmiar XS i XXL.

Muszę jednak przyznać, że jako dziecko zupełnie nie zdawałam sobie sprawy, jak będzie wyglądać bycie dorosłą kobietą w XXI wieku. A to nie lada wyzwanie!


Jest pewna cecha, która nas - kobiety - wyróżnia. Wewnętrzna siła, którą z każdym rokiem dostrzegam coraz wyraźniej. Współczesna kobieta to dla mnie superbohater - aktywna zawodowo, coraz częściej prowadząca własną firmę, nierzadko dokształcająca się (kursy, dodatkowe studia, literatura specjalistyczna, samodzielne zdobywanie wiedzy np. z tutoriali), mająca na głowie dom, w czasie wolnym realizująca swoje pasje, często aktywna fizycznie (na siłowni, w domu, czy gdziekolwiek indziej), pielęgnująca przyjaźnie, troszcząca się o bliskich. Przypominająca mężowi o wizycie u lekarza, pamiętająca, że w domu kończy się proszek do prania, a w pracy kawa, kto ma urodziny, a kiedy kończy się polisa. Służąca dobrą radą oraz wsparciem dla przyjaciół. W międzyczasie ogarniająca gazetki promocyjne bo może trafi się fajna rzecz w rozsądnej cenie dla siebie, do domu lub dla bliskich. Dodajmy do tego macierzyństwo - mamy, naprawdę Was podziwiam, jak Wy to wszystko ogarniacie! I pomimo pracowania nawet po kilkanaście godzin dziennie (prace domowe również traktuję jako pracę), nadal pamięta, by zadbać też o siebie - makijażem, ubiorem, małym domowym SPA czy manicure. Tak, bez wątpienia współczesna kobieta to dla mnie superbohater - nawet jeśli dotyczy jej "tylko" część z powyższych, to nadal jest to dużo. Chylę też czoła tak wielu kobietom silnym psychicznie - pomimo przeciwności losu, niepowodzeń, chorób i innych kłód rzucanych pod nogi, nie poddają się, lecz dzielnie walczą, wyciągają wnioski i stawiają czoła wyzwaniom. Tak często zastanawiam się, czy ja dałabym radę, będąc na ich miejscu! Ta siła objawia się też w licznych protestach i publicznych akcjach przeciwko złemu traktowaniu. Współczesna kobieta jest świadoma swoich praw i nie godzi się na ich łamanie.Podziwiam naprawdę wiele otaczających mnie kobiet - wśród znajomych, wśród rodziny. Moje mądre, ciepłe i serdeczne, ambitne bohaterki, które mijacie codziennie w autobusie, sklepie czy na chodniku. Zwykłe kobiety, które dla mnie są niezwykłe. A czym dla Ciebie jest kobieca siła?

♥ Zajrzyjcie też do pozostałych dziewczyn, biorących udział w tej kobiecej akcji ♥


Dziękuję za odwiedziny! :)

Jeżeli podoba Ci się tutaj - polub mnie na Facebooku oraz Instagramie,
będzie mi bardzo miło, a Ty nie przegapisz żadnych nowości! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz