niedziela, 30 września 2018

Hity na wyjazd - skoncentrowany żel pod prysznic, skompresowany antyperspirant

Rzadko piszę o żelach pod prysznic i antyperspirantach. W denku owszem, ale żeby im od razu cały wpis poświęcać? Nieeeee... Ale tym razem myślę, że warto! ;). Tegoroczny urlop i konieczność zminimalizowania kosmetyczki spowodowały, że sięgnęłam po dwa nowe (dla mnie) produkty. I zachwyciły mnie one tak bardzo, że koniecznie muszę się tym z Wami podzielić! 

skoncentrowany żel pod prysznic Yves Rocher mango i kolendra, skompresowany antyperspirant w sprayu Rexona compressed shower fresh

O skoncentrowanym żelu pod prysznic Yves Rocher czytałam po raz pierwszy u Agaty i poczułam się nim bardzo zaciekawiona (no jak Agata chwali, to musi być dobre!). Później zaczęłam widywać go na wielu blogach ;). 100 ml żelu (w cenie 15,90 zł) ma być super-skoncentrowane i wystarczyć na 40 użyć, nie bardzo w to wierzyłam, ale postanowiłam spróbować. Na wszelki wypadek wypróbowałam żel jeszcze przed wyjazdem, by w razie niezadowolenia mieć alternatywę. 

Spośród trzech wariantów skoncentrowanych żeli, wybór padł na wersję 'mango i kolendra', która wydała mi się najbardziej wakacyjna. I żel pachnie PRZEPIĘKNIE! Słodkie, ale soczyste mango z lekko ziołową nutką, ale w bardzo pozytywnym sensie. Zapach orzeźwiający i intrygujący zarazem. Jest bardzo intensywny, mocno wyczuwalny w łazience po kąpieli, a przez jakiś czas nawet na skórze. Uwielbiam go. 

skoncentrowany żel pod prysznic Yves Rocher mango i kolendra

Opakowanie ma bardzo ciekawy dozownik, który się zasysa i zapobiega przeciekaniu. Dosyć łatwo można wydobyć pojedynczą porcję, ale trzeba natychmiast puścić uścisk (w przeciwnym razie wyleci za dużo). 

skoncentrowany żel pod prysznic Yves Rocher mango i kolendra

Formuła tego żelu to absolutny fenomen! Wystarczy zupełne minimum (takie, że aż nie chce się wierzyć, że to wystarczy), by żel pienił się niemal w nieskończoność. I, uwaga, wystarczył na dokładnie 38 użyć! ALE muszę się przyznać bez bicia, że kilka razy wydobyłam podwójną porcję, a żelu używał na wyjeździe również mój mąż - czy grzecznie używał minimum, to tego nie wiem :D Dla sprawiedliwości oszacowałabym więc wydajność na około 45 użyć. A to oznacza, że dwie osoby wyjeżdżające na dwa tygodnie, śmiało mogą wziąć jedną, stumililitrową buteleczkę na cały wyjazd i jeszcze zostanie!

skoncentrowany żel pod prysznic Yves Rocher mango i kolendra

skoncentrowany żel pod prysznic Yves Rocher mango i kolendra skład

Mega, mega warto go wypróbować. Co prawda nie kupiłabym go do codziennego użytku (dla mnie 15,90 zł to sporo na 1,5 miesiąca używania - zwykle kupuję tańsze myjadła), ale z myślą o jakimkolwiek wyjeździe - nawet nie będę się zastanawiać i polecam wszystkim wokół ;). 

W ofercie YR występują 3 skoncentrowane żele pod prysznic i 1 skoncentrowany szampon, ale nadający połysk, a ja zwykle wybieram oczyszczające/dodające objętości, więc tu miałam zbyt duże obawy :D. "Przy produkcji Skoncentrowanego Żelu po prysznic zużyto 50% mniej plastiku i wyemitowano 50% mniej gazów cieplarnianych" - stąd hasło I love my planet. 

skompresowany antyperspirant w sprayu Rexona compressed shower fresh

W przypadku skompresowanego antyperspirantu może nie będzie aż tyle zachwytów, ale nadal bardzo miło. Jest to po prostu zwykły antyperspirant w sprayu w formie skompresowanej (75 ml odpowiada 150 ml). Z uwagi na pojemność mniejszą niż 100 ml, mogłam go bez problemu zabrać do bagażu podręcznego w samolocie (choć kilka osób odradzało z powodu opakowania pod ciśnieniem - istniało ryzyko, że każą wypakować, ale nie musiałam). 

skompresowany antyperspirant w sprayu Rexona compressed shower fresh

Antyperspirant ma przyjemny, świeży zapach, ale dość intensywny i męczący. Największą wadą tego produktu jest to, że... nieprawdopodobnie dusi, bardziej od jakiegokolwiek innego antyperspirantu w sprayu. Po użyciu w łazience jest totalna zasłona dymna, gryząca w gardło tak bardzo, że muszę natychmiast wyjść. Z żadnym innym aerozolem nie miałam aż takiego problemu, być może to właśnie wina skompresowania? Nie mam pojęcia. 

skompresowany antyperspirant w sprayu Rexona compressed shower fresh

Jeżeli chodzi o samą ochronę - nie mam zarzutów. Fantastycznie radził sobie nawet w 30-stopniowych upałach i przy zwiększonym wysiłku fizycznym. Nie tylko na wyjeździe, ale po powrocie do rzeczywistości również :). Bardzo skutecznie zapobiega przykremu zapachowi, ale z suchością bywało różnie - sytuacji ekstremalnych nie wytrzyma, ale przymykam na to oko, cudów nie oczekuję. 

Myślę, że to bardzo fajna opcja na wyjazd, gdy duży antyperspirant zajmuje zbyt wiele miejsca, a miniaturka może nie wystarczyć. Cenowo wychodzi kiepsko, bo 13,49 zł za 75 ml (=150 ml), podczas gdy standardowe antyperspiranty Rexony 150 ml kosztują 8,99 zł. Nie kupiłabym go do codziennego użytku, ale podczas minimalizacji bagażu to bardzo ciekawa opcja! Wydajności jeszcze jednoznacznie nie określę, ale po ponad miesiącu codziennego stosowania nadal jeszcze go trochę zostało. 

Oba produkty bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły - na wyjazd są super :)

Dziękuję za odwiedziny! :)

Jeżeli podoba Ci się tutaj - polub mnie na Facebooku oraz Instagramie,
będzie mi bardzo miło, a Ty nie przegapisz żadnych nowości! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz